مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات افزایش یافت

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، معاون وزیر نیرو در امور برق گفت: فروردین و اردیبهشت سال جاری مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش یافته است.

مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، همایون حائری با اشاره به اینکه سال گرمی را آغاز کردیم، گفت: در فروردین و اردیبهشت ماه میانگین دمای وزنی مثبت چهار یا پنج درجه بود به همین دلیل استفاده از وسایل سرمایشی زودتر آغاز شد و به دلیل خشکسالی چاه های آب کشاورزی نیز زودتر روشن شده است. با توجه به کاهش نزولات آسمانی، حدود 3 هزار تا 3 هزار و 200 مگاوات کاهش فراوری برق از نیروگاه های برق آبی را تجربه می کنیم.

وی اضافه کرد: از پیک مصرف پارسال تا پیک سال جاری ظرفیت نیروگاه های حرارتی جدید به حدی رسیده که جوابگوی مصرف مشترکان جدید است، اما کمبود فراوری نیروگاه های برق آبی را باید جبران کنیم. به همین منظور 45 برنامه مدیریت مصرف علاوه بر برنامه های مدیریت مصرف هر ساله در نظر گرفته شده و به شرکت های توزیع و شرکت های برق منطقه ای نیز ابلاغ کردیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: امیدواریم با یاری مردم و دستگاه های اجرایی به خصوص استانداران تابستان را با کمترین مشکل سپری کنیم و این کمبود فراوری را پوشش دهیم. پیش بینی می کنیم اوج مصرف بار در تابستان سال جاری به بیش از 60 هزار مگاوات برسد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 952

به "مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید