یاری یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مبارزه با کرونا

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، بانک جهانی از تخصیص یک میلیارد دلار یاری به هند برای حل مسائل روستانشینان و کارگران مهاجر که در بحران ویروس کرونا بیش از سایرین آسیب دیده اند، اطلاع داد.

یاری یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مبارزه با کرونا

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از هندوستان تایمز، بانک جهانی بودجه ای یک میلیارد دلاری به کشور هند برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داد.

گزارش ها حاکی است بانک جهانی این مبلغ را برای یاری به اقشار ضعیف جامعه هند به خصوص روستانشینان و کارگران مهاجر که پس از شیوع کرونا به سوتغذیه دچار شده اند اختصاص داده است.

هند ضمن ارسال درخواستی به بانک جهانی با وخیم توصیف کردن شرایط داخلی خود خواهان تخصیص بودجه ای 2 میلیارد دلاری شده بود.

دهلی نو ماه گذشته نیز پیروز به جلب حمایت یک میلیارد دلاری آمریکا برای مبارزه با کرونا شده بود با این حال شرایط بد داخلی این کشور و بحران بیکاری به مسائل دامن زده است.

مسئولین بانک جهانی در این خصوص اعلام نموده اند: یاری هایی که انجام می گردد برای توزیع عادلانه منابع درمانی است تا مردم مجبور نشوند برای دریافت یاری های بهداشتی از جایی به جای دیگر بروند.

هند که اینک با شیوع گسترده کرونا روبرو شده است به دلیل اجرای طرح قرنطینه عمومی مسائلی از قبیل فرایند بازگشت کارگران مهاجر را پیش رو دارد ولی نتوانسته راه چاره مناسبی برای آن در نظر بگیرد.

آغاز ناگهانی طرح قرنطینه عمومی در هند و بسته شدن راستاهای مواصلاتی خارج شهری باعث شد ده ها هزار کارگر مهاجر که برای کار به شهرهای عظیم آمده بودند نتوانند در زمان مقرر به روستاهای خود بازگردند.

این افراد که روزها بدون پول و غذا در شهرهای عظیم هند سرگردان بودند تصمیم گرفتند صدها کیلومتر راه را پیاده طی نمایند.

عبور قطار از روی کارگرانی که در راستا بازگشت به منزل کنار ریل آهن خوابیده بودند نیز باعث کشته شدن 16 کارگر شده و احساسات عمومی را در این کشور جریحه دار کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 329

به "یاری یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید