کسب و کار

شیائومی بیش از همه از سقوط هواوی نفع برده است

سهم بازار هواوی در مناطق مختلف دنیا با سرعت زیادی در حال کاهش است و تحقیقات نشان می دهند که شیائومی بیشترین نفع را از مسائل هواوی می برد. حالا در جدیدترین گزارش اقتصادی شیائومی، بهبود شرایط این شرکت تأیید شده است.

26 فروردین 1400

مرغ را 24 ساعته ارزان می کنیم!

پیگیر قول رئیس سازمان حمایت برای متعادل سازی نرخ مرغ در 24 ساعت شدیم، اما مشاهدات از بی اثری این وعده در 3 هفته حکایت می نماید.

20 فروردین 1400

بعضی سیاست گذاری ها موجب کاهش بهره وری می گردد

رئیس اتاق کرمان گفت: باوجود همه ظرفیت ها و توانمندی ها در کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و آموزش، اقتصاد کرمان بهره ور نیست و تفاوت بسیار زیادی بین ورودی ها و خروجی های اقتصاد استان وجود دارد.

16 فروردین 1400

کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در نطنز

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، حسین یزدانمهر روز 18 اسفندماه با اعلام این مطلب، گفت: طبق قانون، حمل، نگهداری و همچنین خرید و فروش دستگاه های ردیاب و فلزیاب بدون اخذ مجوز ممنوع است و متخلفان از مفاد این قانون...

12 فروردین 1400

کیمیاگری از موبایل های قدیمی، شرایط بازیافت زباله های الکترونیک در کشورهای آفریقایی (

طبق اعلام سازمان ملل حدود 7 درصد طلای دنیا در زباله های الکتریکی وجود دارد.

12 فروردین 1400

فروش اولین توییت تاریخ در حراجی

. موضوع از این قرار است که جک دورسی، بنیان گذار توییتر میخواهد اولین توییت خود را در قالب یک توکن غیرقابل معاوضه یا NFT به فروش برساند!

8 فروردین 1400

تحویل مرسوله های کتابی با میانگین 3.65 روز، 3.5 درصد مرسوله های نمایشگاه برگشت خورد

به گزارش خبرنگاران، نهمین نشست از سلسله نشست های ایبنا، سه شنبه(12 اسفندماه) با عنوان عملکرد شرکت ملی پست در نمایشگاه ساعت 10 در اتاق گفت و گوی خبرنگاران برگزار شد. در این نشست نادر قدیانی، مدیرمسئول انتشارات قدیانی؛ کامران احمدی، مدیر نشر فرهنگ فردا؛...

6 فروردین 1400

کمبود تراشه در بازار گوشی تلفن و کنسول بازی

اما صنایع بیشتری اخیرا با کمبود تراشه روبه رو شده اند که نشان می دهد چگونه کووید-19 و رونق تلفن های هوشمند قدرتمندی نظیر آی فون 12، کمبود ظرفیتی که در صنعت محصولات مصرفی وجود داشته را تشدید کرده اند.

28 اسفند 1399

فروش Yakuza: Like a Dragon بیرون از ژاپن سگا را تکان داده است

در ادامه روزهای خوب سگا با مجموعه بازی یاکوزا، آمار جدید حاصل از گزارش مالی سه ماهه اخیر سگا نشان می دهد فروش بازی Yakuza: Like a Dragon که جدیدترین قسمت این مجموعه در غرب است، در عملکرد پیروز سگا در این سه ماهه نقش بسزایی داشته است.

26 اسفند 1399

بکارگیری افتخاری بازنشستگان دستگاه ها در شوراها مانعی ندارد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با موضوع عضویت بازنشستگان در شورای حل اختلاف به صورت افتخاری و داوطلبانه موافقت کردند.

2 اسفند 1399

تزیین کیک تولد در خانه با ایده های جذاب و خلاقانه

تزیین کیک تولد، یکی از مهم ترین مراحل در تهیه کیک تولد است که با ارائه ایده های جذاب و خلاقانه می تواند به بهترین شکل انجام گردد. این کار را می توان به ساده ترین روش و با استفاده از مواد در دسترس به راحتی در خانه انجام داد و یک کیک تولد به یادماندنی...

29 بهمن 1399

تخلفات اقتصادی ترامپ دوباره زیرذره بین رفت

دفتر دادستان ناحیه منهتن نیویورک که در حال حاضر تحقیقات درباره امور اقتصادی دونالد ترامپ را مدیریت می نماید بر اساس گزارش واشنگتن پست خواهان یاری متخصصان قضایی حوزه حسابداری به این تحقیقات شده است.

16 بهمن 1399

افزایش 40 درصدی بودجه دانشگاه تبریز نسبت به سال قبل

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به بودجه دانشگاه تبریز در سال 1400 گفت: بودجه دانشگاه نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش داشته است، اما این مقدار جوابگوی احتیاج های پژوهشی دانشگاه نیست.

15 بهمن 1399

شروع واکسیناسیون گسترده در اروپا، کامیون های واکسن در جاده ها

استفاده از واکسن در کشورهای اروپایی همزمان با تشخیص نمونه های مختلف و جدید بیماری کووید-19 در چندین کشور اروپایی، کانادا و ژاپن صورت می گیرد.

14 بهمن 1399

عفو بین الملل خواهان توقف صادرات سلاح فرانسه به لبنان شد

عفو بین الملل در بیانیه ای جدید، فرانسه را بخاطر آنچه استفاده از تسلیحات صادراتی این کشور در سرکوب اعتراضات لبنان خواند، سرزنش کرد و از پاریس خواست فروش سلاح به لبنان را متوقف کند.

11 بهمن 1399

خبرنگاران سالاری: افزایش حقوق پرستاران مهم ترین اقدام سازمان تامین اجتماعی است

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اخذ مصوبه شورای حقوق و دستمزد برای افزایش حقوق پرستاران شاغل در سازمان تأمین اجتماعی از اقدامات مهم امسال این سازمان است

9 بهمن 1399

فروش هری پاتر با قیمت نجومی

یک نسخه از کتاب های چاپ اول هری پاتر و سنگ جادو در یک حراجی چندده هزار یورو به فروش رفت.

4 بهمن 1399

چند درصد جمعیت ایران شاغل هستند؟

خبرنگاران : مدیرکل جمعیت و نیروی کار مرکز آمار با بیان اینکه بازار کار در ایران به شرایط فصلی وابسته است، گفت: در تابستان امسال از 62 میلیون نفر جمعیت سن کار در ایران 41.8 درصد در بازار کار فعال بود.

3 بهمن 1399

بیش از 250 هزار دیتابیس MySQL در یکی از پرتالهای دارک وب به فروش گذاشته شد

هکرها برای فروش 250،000 پایگاه داده از ده هزار سرور MySQL که به سرقت برده اند، یک سایت حراج در دارک وب ایجاد کرده اند. اندازه کل این مجموعه هفت ترابایت است و بخشی از تجارت بانک اطلاعاتی است که از ماه اکتبر رشد چشمگیری داشته است.

1 بهمن 1399

سالاری: شهردار تهران بخشنامه تفویض اختیار به شهرداران مناطق 22 گانه را تایید کرد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا از نهایی شدن بخشنامه تفویض اختیار به شهرداران مناطق 22 گانه با امضاء شهردار تهران اطلاع داد.

27 دی 1399
تعداد: (105)