ایران آماده سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی سنگال است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به عملیات اجرایی در بندر داکار سنگال، ایران آماده سرمایه گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی در این بندر است.

ایران آماده سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی سنگال است

به گزارش شانا، در وبینار توسعه همکاری های ایران - داکار در محل اتاق بازرگانی تهران، دو طرف ضمن برشمردن فرصت های همکاری ایران و سنگال، درباره ارائه فهرست اقلام مورد احتیاج بازرگانی و کوشش برای توسعه مراودات مالی متعهد شدند.

در این نشست، مسعود خوانساری، با اشاره به اینکه برگزاری این وبینار ازسوی سفیر ایران در سنگال پیشنهاد شده است، گفت: مهم ترین اقلام صادراتی سنگال، شامل کالاهایی چون فرآورده های پتروشیمی، فسفات طلا و سیمان است و واردات این کشور، بیشتر شامل مواد غذایی و نوشیدنی، کالاهای سرمایه ای، نفت خام و خودرو می گردد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران توضیح داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی سنگال و بندر داکار به عنوان پایگاه دریایی، این کشور و شهر داکار می تواند به پایگاه صادراتی ایران به کشورهای غربی و مرکزی آفریقا تبدیل گردد.

در ادامه این نشست، عبدالله سو، رئیس اتاق بازرگانی داکار نیز با اشاره به اینکه این وبینار و گفت وگوهای مجازی می تواند امکان شناخت دو طرف از ظرفیت های یکدیگر را فراهم کند، گفت: در چارچوب این همکاری ها می توانیم فهرست کالاهای مورداحتیاج خود را تبادل کنیم، ما می دانیم که ایران کشوری نفت خیز است، البته سنگال نیز امکاناتی دارد که می تواند در اختیار ایران قرار دهد.

وی اضافه نمود: ما فعالیت هایی را در زمینه اکتشاف نفت شروع نموده ایم و ایران می تواند در این زمینه به ما یاری کند، باید ببینیم چگونه در چارچوب توافق ها می توانیم مراودات تجاری دو کشور را ارتقا دهیم.

عبدالقادر، معاون رئیس اتاق داکار نیز با بیان اینکه امکانات و زمینه های متعددی برای همکاری وجود دارد، گفت: یکی از این زمینه ها نفت و گاز است زیرا سنگال نیز منابع نفت و گاز بسیاری دارد و از سال 2023 یا 2024 وارد باشگاه صادرکنندگان نفت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 737

به "ایران آماده سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی سنگال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران آماده سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی سنگال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید