راه های فرعی گیلان زیر برف است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران/گیلان معاون رئیس جمهور با بیان اینکه راه های فرعی گیلان زیر برف است، توضیح داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی اولویت بازگشایی محورهای فرعی با روستاهای بدون برق و مسیرهای منتهی به مرغداری های استان جهت جلوگیری از خسارت است.

راه های فرعی گیلان زیر برف است

محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد بحران گیلان در جمع وبلاگ علیپور رحمتی، ضمن قدردانی عملکرد مثبت هواشناسی درخصوص پیش بینی خوب و به موقع بارش برف، اظهار کرد: براساس اطلاعیه های سازمان هواشناسی کلیه دستگاه های اجرایی به صورت آماده باش بودند.

وی مسائل استان گیلان به دنبال بارش سنگین برف را به سه حوزه راه، برق و آب تقسیم کرد و یادآور شد: متاسفانه در حوزه راه با حجم بالایی از تردد خودروها در ورودی قزوین - رشت طی روزهای برفی روبرو شدیم. در حالی که پیش بینی های هواشناسی از بارش برف سنگین اطلاع داده بود، از مردم انتظار همکاری بیشتری با راهداری و پلیس راه داشتیم تا مسائل به حداقل برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به گزارش پلیس راه مبنی بر همراه نداشتن تجهیزات زمستانه بیش از 70 درصد خودروهای ورودی به گیلان، بیان کرد: کندی تردد و ترافیک خودروها موجب شد ماشین آلات راهداری در برفروبی با مشکل مواه شوند.

نوبخت با بیان اینکه در حال حاضر راه های اصلی استان ما باز بوده اما بدون مشکل نیست، گفت: متاسفانه بعضی از خودروها همچنان دچار حادثه می شوند و راه را بند می آوردند و ترافیک ایجاد می نمایند.

وی با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر گسیل تجهیزات راهداری استان های همجوار به گیلان، اعلام کرد: تا فردا کلیه راه های اصلی استان کاملا برفروبی و تردد سهل تر خواهد شد و سپس بازگشایی راه های فرعی را شروع خواهیم کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه راه های فرعی گیلان زیر برف است، توضیح داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی اولویت بازگشایی محورهای فرعی با روستاهای بدون برق و مسیرهای منتهی به مرغداری های استان جهت جلوگیری از خسارت است.

نوبخت از پارگی کابل ها و سیم کشی ها و از مدار خارج شدن 14 پست برق استان اطلاع داد و یادآور شد: هر پست برق چندین هزار مشترک را تجت پوشش قرار می دهد.

وی با بیان اینکه از 250 هزار مشترک بدون برق گیلان در حال حاضر 80 هزار نفر در خاموشی به سر می برند، اظهار کرد: تا انتها وقت فردا مشترکین بدون برق به زیر 10 هزار خواهد رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان مشکل آب شهری و روستایی را به واسطه قطع برق و عدم پمپاژ آب دانست و متذکر شد: هم اکنون 5000 مشترک شهری آب ندارند و بیش از 400 روستا درگیر مشکل قطع آب هستند که به محض وصل شدن برق تا فردا، مشکل آب حل می گردد.

نوبخت به مسائل درون شهری نیز اشاره و اعلام کرد: مقرر شده هم راه های اصلی و هم معابر محلات بازگشایی گردد و در دومین جلسه ستاد مدیریت استان که فردا عصر برگزار خواهد شد، از کلیه دستگاه ها مجددا گزارش خواهیم گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 101

به "راه های فرعی گیلان زیر برف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های فرعی گیلان زیر برف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید