ماجرای دختری که به لبنانی ها روح خودباوری دمید

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، زهرا قبیسی در دنیا عرب و حتی فراتر از آن بواسطه گفتگویش با شبکه المیادین معروف شد، آنجا که در جملاتی زیبا و احساسی مستقیم سید حسن نصرالله را مخاطب قرار داد و از عزت نفس لبنانی ها گفت.

ماجرای دختری که به لبنانی ها روح خودباوری دمید

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ علیپور رحمتی، لبنان یکی از کشورهایی است که به واسطه تحریم های گسترده آمریکا و هم پیمانانش علیه حزب الله و بیشتر گروه های شیعی و غیر شیعی هم پیمان مقاومت در داخل و خارج این کشور، متحمل سختی های زیادی شده است. با این وجود در شرایطی که شماری از نیروهای داخلی که تعدادشان نیز کم نیست تمام همتشان را بر روی شکستن عزم مردم لبنان که از سال ها پیش مقاومت را به عنوان تنها راه نجات کشورشان برگزیده اند متمرکز نموده اند، جوانانی که دل در گرو آرمان مقاومت دارند سعی خود را می نمایند تا با خلاقیت و توانایی های خود معبری در این میدان مین مالی که پیش رویشان گگردده شده است باز نمایند .

زهرا قبیسی یکی از این جوانان است. در حالی که بعضی از هم سن و سال های او تنها راه نجات را مهاجرت به دیگر کشورها دانسته و بعضی دیگر که با توجه به سبک زندگی غربی که عده ای در حال دیکته آن به نیروهای جوان کشورهای مسلمان هستند رغبتی برای تن دادن به فعالیت هایی که برچسب کهنگی بر آن ها خورده است ندارند، زهرا ترجیح داده است تا به جای تسلیم شدن در برابر شرایط ظالمانه ای که بر کشورش تحمیل شده و مسائلی که با کمیاب و بعضاً نایاب شدن اقلامی چون بنزین، چای، برنج، آرد و افزایش چند برابری قیمتی بعضی اقلام دیگر چون روغن، پوشاک و دارو برای مردم کشورش ایجاد می گردد، راه حلی برای حل این مسائل بیندیشد. راه حلی ساده، زود بازده و عملی.

ایده مالی ابتکاری

این زن اهل جنوب لبنان که سرپرستی دخترش را هم بر عهده دارد با تهیه آرد مورد نظر از کشاورزان بومی روستای خود و کشت گیاهان معطری که در نان هایش به کار می برد یک مغازه نانوایی افتتاح نموده است تا بتواند هر روز نان های باکیفیت و از نظر هزینه مقرون به صرفه تری به دست هم وطنانش برساند. در حالی که در ابتدای آغاز این حرکت عده ای نوسان قیمت و عرضه گندم در بازار لبنان را تهدیدی برای کسب و کار کوچک و جدید زهرا می دانستند، این بانوی محجبه و معتقد لبنانی با برنامه ریزی دقیق برای بهره برداری از گندمی که از طرف نیروهای مقاومت حزب الله و به منظور ایجاد خوداکتفایی حداقلی بین مردم جنوب لبنان توزیع شده است، از این مشکل هم عبور نموده و مطابق محاسباتش تا چند سال آینده هیچ مسئله ای برای تهیه مایحتاج کارش ندارد.

# زهراء-قبیسی ترند اول لبنان

زهرا که مدرس موسیقی هم هست، از مغازه کوچکش در جنوب لبنان که آن را عالبال صاج نامگذاری نموده پیغام توانستن، غرور و عزت به سراسر دنیا صادر کرد و همین خلاقیتش در عین اعتماد به نفس باعث شد مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی لبنان نهاده شد و در عرض یک هفته دو بار در لبنان ترند شد و بیش از 10 هزار توییت برای او زده شد.

عالبال صاج دنیای می گردد

زهرا قبیسی اما در دنیا عرب و حتی فراتر از آن بواسطه گفت و گویش با شبکه المیادین معروف شد، آنجا که در جملاتی زیبا و احساسی مستقیم سید حسن نصرالله را مخاطب قرار داد و گفت: شما یک لحظه از عمر و جوانی تان که من حاضر نیستم یک لحظه از آن را از دست بدهم برای خودتان زندگی نکردید و تمام آن را برای ما، کرامت ما، شرف ما، عزت و ناموس ما هزینه کردید. حالا من از جانب خودم زهرا به شما قول می دهم که حتی از ذره ای عزت نفس و غروری که شما و شهدا و جانبازان و اسرای ما به خاطرش فداکاری کردید دست بر ندارم. به خاطر یک چالش مالی سر خم نخواهیم کرد و از آنچه به دست آورده ایم دست بر نخواهم داشت. هرچه پیش بیاید و با هرآنچه که رو به رو شویم، ما روی شما حساب می کنیم و شما باید روی ما حساب کنید. ما جوانانی تنبل یا ضعیف نیستم . ما توان و انرژی داریم. هر چالشی برای شما پیش بیاید با شما هستیم و در کنار تو و پشت تو هستیم. نه فقط با خون بلکه با همه چیز. با انرژی و خلاقیت هایمان که خدا در اختیارمان قرار داده و شما به ما آموخته ای که به آن ایمان داشته باشیم .

باوری که زهرا قبیسی را به سمت راه اندازی و اداره یک مغازه خودکفا و به عبارتی دیگر توقف تأثیرپذیری از شرایط محیطی و همچنین برطرف احتیاج عده ای دیگر را راهنمایی نموده است باور مقدسی است که باید به یک یک جوانانی که می خواهند به زور ایمان و باورشان به مقاومت را از آن ها بدزدند تزریق گردد تا به دست شان یک یک گره های موجود در جوامعی که به دلیل گره خوردن نامشان به مقاومت مورد ظلم واقع می شوند باز گردد.

منبع:مهر

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 8

به "ماجرای دختری که به لبنانی ها روح خودباوری دمید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای دختری که به لبنانی ها روح خودباوری دمید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید