مقاله: قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران از تراکم تا سطح اشغال و تعداد طبقات

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، پارکینگ نیز در قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران جای خود را دارد. صدور هر گونه عدم خلاف یا گواهی انتها کار، منوط به تأمین کلیه پارکینگ های مورد احتیاج مذکور، در همان ساختمان و یا در پارکینگ های مشاعی با فاصله حداکثر 250 متر خواهد بود.

مقاله: قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران از تراکم تا سطح اشغال و تعداد طبقات

تراکم مجموع تمامی بناهای موجود در یک ساختمان است که خود به دو دسته ناخالص و خالص تقسیم می شود. تراکم ناخالص مسکونی نشان دهنده تعداد جمعیت یک منطقه تقسیم بر مساحت کل زمین در آن منطقه و تراکم خالص مسکونی نشان دهنده تعداد جمعیت یک منطقه تقسیم بر مساحت اراضی مسکونی در آن منطقه است.

اگر چیزی از قلم افتاده است راضی خواهیم شد ما و دیگر کاربران را در جریان بگذارید!

هرگونه پیش آمدگی ساختمان ها در معابر عمومی و خیابان ها در کلیه پهنه ها، به منظور تأمین دید مناسب و انتظام بصری و جلوگیری از کاهش فضاهای باز شهری، ممنوع است.

پیشروی یا پیش آمدگی ساختمان از دیگر قوانین سفت و سخت ساخت و ساز در شهرداری تهران است که مهم ترین قوانین آن را می توان در چند مورد زیر خلاصه کرد.

متناسب با کاهش سطح اشغال زمین و افزایش طبقات (حداکثر در یک طبقه) در کلیه زیر پهنه های مسکونی عام، تراکم مازاد تشویقی یا تخفیف در عوارض (مازاد بر تراکم پایه اقتصادی تا سقف تراکم ساختمانی مجاز)، تعلق خواهد گرفت.

منبع مقاله: قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران از تراکم تا سطح اشغال و تعداد طبقات

انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1202

به "مقاله: قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران از تراکم تا سطح اشغال و تعداد طبقات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: قوانین ساخت و ساز شهرداری تهران از تراکم تا سطح اشغال و تعداد طبقات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید