وزیر پیشنهادی آشنایی خوبی با مسائل بودجه ای، عمرانی و اجرایی دارد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، تهران (پانا) - نایب رئیس کمیسیون برنامه مجلس شورای اسلامی با اشاره ویژگی های مدیریتی و اجرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، مهم ترین ویژگی یوسف نوری را آشنایی با مسائل اقتصادی، بودجه ای و عمرانی توصیف کرد.

وزیر پیشنهادی آشنایی خوبی با مسائل بودجه ای، عمرانی و اجرایی دارد

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پانا با اشاره به معرفی دکتر یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش؛ اظهار کرد: برخلاف دو گزینه قبلی، یوسف نوری احتمال رأی آوری بیشتری دارد و امتیاز وی هم ارتباط بیشتر با بدنه آموزش و پرورش است. همچنین سابقه مدیریتی و اجرایی در وزارت آموزش و پرورش دارد و همین باعث شده اشراف بیشتری بر مسائل آموزش و پرورش داشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به ویژگی های مدیریتی یوسف نوری اضافه نمود: ویژگی های مدیریتی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش،بستری را فراهم کرده تا نمایندگان اعتماد بیشتری برای سپردن سکان وزارت آموزش و پرورش به ایشان داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از معرفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه شان بودند، گفت: تا به امروز جلسات مستقیم با وزیر پیشنهادی نداشته ایم و روز شنبه ساعت 14 قرار است در فراکسیون راهبردی در محل کمیسیون تلفیق با وزیر پیشنهادی جلسه و گفت وگو داشته باشیم. همچنین جلسه دیگری روز یکشنبه صبح ساعت 6 و نیم صبح در محل صحن علنی با فراکسیون انقلاب اسلامی برگزار می شود که این جلسه هم معین کننده است.

نماینده آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تبیین برنامه از طریق گزینه پیشنهادی در صحن علنی مجلس بسیار مؤثر است، گفت: با توجه به اینکه تا جلسه عمومی برگزار نشود نمی توان نظر قطعی راجع به رأی آوری وزیر پیشنهادی ارائه کرد اما میتوان گفت زمینه رأی آوری بیشتری دارد زیرا یکی از مهم ترین مسائل آموزش و پرورش همواره مسائل اقتصادی و بودجه ای است که وی در این زمینه تجربه و آشنایی خوبی با مسائل بودجه ای و عمرانی و اجرایی دارد.

یوسف نوری متولد سال 1340 در ایلام و دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی است. مدیرکل برنامه و بودجه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، تدریس در مدارس و دانشسرای تربیت معلم استان ایلام و مدارس ایران در قطر و بحرین از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است. وی همچنین مؤلف چند جلد کتاب تخصصی و در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز فعالیت داشته است.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش یکشنبه 7 آذرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1247

به "وزیر پیشنهادی آشنایی خوبی با مسائل بودجه ای، عمرانی و اجرایی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر پیشنهادی آشنایی خوبی با مسائل بودجه ای، عمرانی و اجرایی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید