مصالح ساختمانی

همدان و 7 جاذبه تماشایی اش

جاذبه های همدانهمدان با گذشته طولانی و پرفراز و نشیبش جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده برای همین یکی از گردشگر پذیرترین شهرهای ایران است. همدان از استان های غربی ایران است که بودن در ناحیه کوهستانی آب و هوای سردی را برایش رقم زده است. همدان از...

23 اسفند 1400

طرح توسعه شهری شن چاله های منطقه 18 بازنگری می گردد

تهران (پانا)- معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: طرح توسعه شهری مربوط به شن چاله های منطقه 18 با رویکرد توجه به احداث مسکن مقرون به صرفه قیمت و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری مورد بازنگری قرار می گیرد.

28 دی 1400

مقاله: کاربردهای یونولیت در ساخت

فوم تیرچه کرومیت برای تیرچه بلوک فلزی استفاده می شود و دارای ابعاد:

24 مهر 1400

جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال توضیحاتی ارائه داد.

11 شهریور 1400

بزرگ ترین اشتباهات معماری جهان

شاهکارهای معماری در سراسر دنیا هر یک داستان ها برای گفتن دارند اما در این میان هستند آثاری که جز فاجعه نام دیگری برازنده شان نیست. ساختمان هایی در چین،کره شمالی و انگلیس وجود دارند که به درستی لقب فجایع ساخت وساز را به خود اختصاص داده اند.

9 مرداد 1400

قیمت جدید سیمان اعلام شد

تهران (پانا) - انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان قیمت های جدید سیمان را گفت.

23 اردیبهشت 1400

پیشنهاد اخذ مالیات از صادرات مصالح ساختمانی

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس کمیسیون عمران مجلس: 20 هزار میلیارد تومان از محل صادرات مصالح ساختمانی به سمت طرح های عمرانی سوق پیدا می نماید.

30 اسفند 1399

خانه و موزه مقدم؛ خانه ای زیبا و به جا مانده از قاجار در تهران، عکس

حتما بارها از خیابان امام خمینی تهران گذر نموده اید اما تنها عده کمی از شما در بین مغازه های ابزارفروشی و شلوغی های هر روزه این خیابان سر در خانه مقدم را دیده اید.اما

9 اسفند 1399

ایران آماده سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی سنگال است

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به عملیات اجرایی در بندر داکار سنگال، ایران آماده سرمایه گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی در این بندر است.

28 بهمن 1399

فعالیت مجلس ونزوئلا تا دستیابی به انتخابات آزاد،ادامه می یابد!

به گزارش خبرنگاران، خوان گوایدو سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزوئلا امروز یکشنبه در پیامی توییتری ادعا کرد: امروز، مجلس شورای ملی ونزوئلا به دفاع از ملت و قانون اساسی ادامه خواهد داد و فعالیت مجلس تا زمان دست یابی به انتخابات آزاد ادامه خواهد داشت!

13 بهمن 1399

ورزش سپک تاکرا چیست؟

ورزش سپک تاکرا (sepak takraw) ورزشی شبیه والیبال است که به جای دست، از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می شود. سپک به معنای لگد زدن و تاکرا به معنی توپ است.

29 دی 1399

آدین دیگر نفس نمی کشد، آخ رولَه! ، علائم حیاتی همه فوتی ها را چک می کنم به امید یک معجزه...

همواره علائم حیاتی هر متوفی ای را که برای تطهیر و خاکسپاری می آوردند، چک می کردم. کار همواره ام بود. این بار که نوزاد دو ماهه را آوردند، وقتی پیکر نحیف و بی جان او را دیدم، یاد دو دختر کوچک خودم افتادم که بی نهایت دوستشان دارم. نفس نوزاد را چک کردم، سرم را...

14 دی 1399

جاذبه های دیدنی شهر باستانی بیشاپور

شهر بیشاپور در فاصله کیلومتری 25 شهرکازرون و 120 کیلومتری شهر شیراز قرار گرفته است. شهر بیشاپور یکی از شهرهای مهم و پر رونق در زمان حکومت ساسانیان بوده است.

7 دی 1399

حل مشکل ریزگردها به دست محققان دانشگاه آزاد اسلامی، مالچ رُسی چگونه بساط ریزگردها را جمع می نماید؟

محققان دانشگاه آزاد اسلامی توانسته اند با استفاده از مالچ رُسی کانون ریز گردها را کاهش دهند این طرح قابلیت تجاری سازی در کشور را دارد.

16 شهریور 1399

رشد 46 هزار و 822 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در خاتمه معاملات امروز (شنبه) با جهش 46 هزار و 822 واحدی روبه رو شد.

7 شهریور 1399

نگاهی به ساختمان تاریخی خدیوی زنجان

بنای حسن خان ناصر نظام خدیوی مشهور به عمارت خدیوی در کوچه ناصر نظام، خیابان هفت تیر فعلی زنجان که یکی از آثار ملی ایران است.

9 خرداد 1399

مبادلات تجاری ایران و یونان به 3 میلیارد یورو افزایش می یابد

خبرنگاران: دبیرکل شورای مشترک ایران و یونان با بیان اینکه ظرف سه ماه آینده اتاق ایران و یونان تشکیل می گردد گفت: براساس هدف گذاری های صورت گرفته میزان تجارت ایران و یونان تا سه سال آینده به سه میلیارد یورو افزایش می یابد.

5 خرداد 1399